Održano otvoreno prvenstvo Siska u streljaštvu

imp

Prošlu nedjelju, 7.lipnja, održano je 6. otvoreno prvenstvo grada Siska u streljaštvu. Gađalo se serijskom puškom.

Na natjecanje se uz domaćine ŠSK “HVIDR-a SISAK” prijavilo još 6 klubova iz raznih krajeva lijepe naše. Za jedan turnir pozivnog karaktera, strijelci su odrađivali vrlo visoke rezultate. Čak  četvero je pogodilo 190 krugova!

U kategoriji kadetkinja treće mjesto je osvojila Mirta Ilijević (84 kruga), drugo Tea Ilijević (147 krugova) dok je pobjednica turnira Nikolina Knežić (178 krugova). Sve tri iz domaćeg kluba.

U kategoriji kadeta treće mjesto je osvojio Tomislav Babić (177) iz SK “MARIJA BISTRICA”, drugo mjesto Bruno Vučković (178) iz SK “GRIČ 7” Vukovar, dok je zlato uzeo Antonio Lovrenović (180) iz ŠSK “HVIDR-a SISAK”

U kategoriji juniorki treća je domaća natjecateljica Matea Pavlenić (184) sa samo krugom zaostatka za Nikolinom Mezdjić (185) pripadnicom SK “STRIJELAC” iz Krušljevog sela, a pobjednica je Laura Kvas (187) iz GSK “LOKOMOTIVA” iz Vinkovaca.

U konkurenciji juniora treće mjesto je osvojio je Čukman Mario (186) iz SK ” MARIJA BISTRICA”, drugi je Josip Novosel (186) iz SK “STRIJELAC” K. selo, dok je pobjednik Tomislav Špaček (190) iz Vinkovaca.

Konkurencija seniorki je donijela i najbolji rezultat turnira Mateja Oremuš Galoić SK “STRIJELAC” sa 190 krugova. Iako je uz njen rezultat bilo još tri istovjetna rezultata, Mateja je imala najjaču posljednju seriju te je odnijela nagradu najboljeg rezultata turnira. Preostale dvije medalje su odnijele domaće natjecateljice. Marina Mačković je druga sa 186 krugova, dok je treća Ivana Medved sa 182 kruga.

Konkurencija seniora je rezultatski pokazala snagu pozvanih natjecatelja. I ovdje se nalaze dva rezultata 190 krugova, a u toj izjednačenosti uspješniji za posljednju seriju je bio Darko Galoić iz SK “MARIJA BISTRICA” ispred svog klupskog kolege, Marka Matejaša. Treći je bio Dragan Krnjajić iz Siska sa 187 krugova.

Kategoriju veterana je rezultatski predvodio domaćin Tihomir Ilijević sa 188 krugova, drugi je Gjorgji Arsoski iz SD “KUTINA 1949″ sa 179 krugova, a treći Željko Pogačić iz kutinskog kluba sa 172 kruga.

Ekipni pobjednici su SK ” MARIJA BISTRICA” sa 566 krugova, drugo mjesto je osvojio SD “STRIJELAC” iz Krušljevog sela sa 561 krugom dok je GSD 1877 “LOKOMOTIVA” iz Vinkovaca treća sa također 561 krugom, ali lošijom posljednjom serijom. Neslavno četvrto mjesto su zauzeli domaćini, peti je SK “NOVSKA”, šesti SK “GRIČ 7” iz Vukovara i posljednji SD “KUTINA 1949”