Krenuli košarkaši Siska!

nn

Kadeti Košarkaškog kluba Sisak u novoj su godini odigrali dva prvenstvena susreta te ostvarili polovičan uspjeh. Na gostovanju u Zagrebu, u sklopu 13. kola, upisan je poraz od sastava VERN-a rezultatom 48:36. Najraspoloženiji su bili Josip Probst (10 p), Alan Suljanović (10 p) i vrlo dobri mlađi kadet Luka Mandić (6 p). Sisačku ekipu su činili: Probst 10, Suljanović Al. 10, Mandić 6, Jordan G. 5, Petrinović 3, Suljanović Ar., Terman, Kovačević, Begić, Jordan M.; trener: Vanić.

U 14. kolu kadeti su ugostili sastav Univers FER-a iz Zagreba te zahvaljujući odličnom izvedbom u prvom dijelu upisali pobjedu rezultatom 93:72. Već nakon 20 minuta susreta sisački je sastav ostvario solidnu rezultatsku zalihu (57:37), te kontroliranom igrom u nastavku priveo utakmicu mirno kraju. Sjajne napadačke partije pružili su Josip Probst (30 p), Karlo Petrinović (20 p) i Alan Suljanović (17 p). Za Košarkaški klub su igrali: Probst 30, Petrinović 20, Suljanović 17, Jordan G. 9, Terman 6, Begić 4, Kovačević 4, Mandić 3, Jordan M.; trener: Vanić.

Juniori su u novoj godini također odigrali dva prventsvena susreta te upisali dvije pobjede. U zaostalom domaćem susretu 1. kola uvjerljivo je svladana momčad Hermes Analitice rezultatom 116:43. Raspoloženi domaći sastav predvodio je kadet Josip Probst s 28 ubačaja. Odličnu partiju pružili su i Marko Kolenc sa 17 te Matija Prpić sa 14 ubačenih poena. U ovom susretu su se svi igrači u zapisniku upisali u listu strijelaca. Sisačke boje su branili: Probst 28, Kolenc 17, Prpić 14, Krčelić 9, Lovreković 9, Senčar 8, Perković 8, Marinović 6, Petrović 6, Ivanetić 4, Sitarić 4, Dobranić 3; trener: Kozlović.

U redovnom susretu 5. kola juniori su gostovali u novoizgrađenom sportskom zdanju SC Univers smještenom na Zagrebačkom velesajmu kod sastava Univers FER-a te upisali pobjedu rezultatom 64:75. Susret je bio riješen već nakon prvih 20 minuta igre kada sisački juniori u svlačionicu odlaze sa velikih 19:42. Najbolji pojedinac susreta bio je Fran Senčar sa 20 ubačenih poena. Za Sisak su nastupali: Senčar 20, Lovreković 15, Perković 9, Kolenc 8, Petrović 8, Marinović 6, Probst 4, Krčelić 2, Ivanetić 2, Dobranić 1, Prpić, Sitarić; trener: Kozlović.