Augustin Plavec seniorski prvak Hrvatske na karikama, Krešimir Majdandžić na preskoku

imp

Drugoga dana Prvenstva Hrvatske u sportskoj gimnastici kojemu je domaćin osječki Gradski vrt održan je muški apsolutni i univerzalni te ženski slobodni i univerzalni program.

Marko Jovičić (GK Rijeka) seniorski je prvak Hrvatske na tlu (13.066), ispred srebrnog Filipa Boroše (ZTD Hrvatski sokol) i brončanog Aurela Benovića (GK Osijek-Žito), prošlogodišnjeg viceprvaka Europe na ovoj spravi.

Filip Ude koji se ovoga tjedna tek vratio sa SP-a gdje je bio finalist, ipak nije nastupio u Osijeku, a novi prvak Hrvatske na konju s hvataljkama je Jakov Vlahek (ZTD Hrvatski sokol) sa 12.933 boda.

Seniorski prvak na karikama je Augustin Plavec iz GK Petrinje (11.866), njegov klupski kolega Krešimir Majdandžić bio je najbolji na preskoku (12.249), Lovro Čorak (GK Sokol Karlovac) sa 11.866 na ručama, a priliku što na PH nije nastupio Tin Srbić iskoristio je Marko Jovičić sa zlatom i na preči (9.966). Momčadski prvak je ZTD Hrvatski sokol (129.661), srebrna je GK Petrinja, a brončani GK Sokol Karlovac, dok je višebojski naslov pripao Liamu Rabiću (ZTD Hrvatski sokol) sa 63.864 boda.

U juniorskoj konkurenciji dominirao je Marko Kenđel iz GK Petrinje, višebojski prvak (64.199), ali i zlatni na konju s hvataljkama (12.333), karikama (11.100) i preči (9.200) te srebrni na ručama. Naslov na tlu osvojio je Teo Bartolec iz GK Vindije (12.666), a na preskoku (11.400) i ručama (10.733) Filip Rosandić (GK Sokol Slavonski Brod).

Kod mlađih juniora višebojsko zlato osvojio je Niko Nevešćanin iz GK Salto Zadra (65.364) koji je uzeo i titulu na konju s hvataljkama (10.933) i karikama (11.266). Jan Hakenberg (GK Novi Zagreb) bio je najbolji na tlu (11.333), Dominik Pleše (GK Rijeka) na ručama (11.400) i preči (10.800), a Filip Perestegi (GK Novi Zagreb) na preskoku (11.266). Novi Zagreb ima i najbolju mlađejuniorsku momčad (157.895).

Kadetski višebojski prvak je Fran Radić (Novi Zagreb) sa 60.265 bodova, a osvojio je i tlo (11.900), konj s hvataljkama (10.300), karike (11.533) i preču (6.933). Ivano Miljević iz GK Rijeka bio je najbolji na preskoku (10.916), a Franko Šušić iz GK Salto Zadar na ručama (11.300).

Matija Slanac (GK Petrinja) višebojski je prvak u kategoriji univerzalnog programa starijih dječaka gdje GK Vindija ima najbolju momčad, dok je GK Trešnjevka potpuno dominirala među mlađim dječacima – Mislav Mrkoci je višebojski prvak, a njegov klub ima najbolju momčad i ukupno 19 pojedinačnih medalja.

Kod ženskog univerzalnog programa 2 višeboj je osvojila Matea Kuzmanić (GK Marjan), a najbolju ekipu ima GK Dubrava. Kod univerzalnog programa 1 slavio je ZTD Hrvatski sokol i njihova višebojka Bruna Belić.

U slobodnom programu ZTD Hrvatski sokol ima najbolju mlađeseniorsku ekipu, a Marta Bracanović im nosi i višebojski naslov. GK Marjan i njihova višebojka Eli Pandža najbolji su među juniorkama, Enola Kulić Mravak je svom GK Novom Zagrebu uz višebojski donijela i ekipn i naslov u mlađejuniorskoj konkurenciji, a najbolja kadetska višebojka je Jelena Kruhan iz GK Samobora dok je ekipni naslov ide ZTD Hrvatskom sokolu.

Rezultate možete pogledati ovdje.

 

Foto – FB Gimnastički savez Hrvatske

najčitanije