Sutra počinje 14. izdanje Smaragdnog eco film festivala

mradenovic

U četvrtak, 26. kolovoza počinje 14. izdanje Smaragdnog eco film festivala. Središte festivala je u prostorijama udruge KAS u Sisku, a festivalski tim svakodnevno će biciklima obilaziti Sisačko-moslavačku županiju te tako osigurati da se cijelokupna manifestacija održi bez ugljičnog otiska i da publika ima priliku pogledati filmove koji bude ekološku svijest.

Ove godine međunarodni festivalski tim se vraća na bicikle i započinje svoje putovanje iz Siska prema Petrinji, preko Zrinske gore do Dvora i Hrvatske Kostajnice u kojoj će otvoriti ovaj festival serijom filmova iz natjecateljskog programa.

Sljedećih dana će ekipa filmaša posjetiti Hrvatsku Dubicu, Jasenovac, Majur, Lonjsko Polje, a za 29.8. u prostorijama udruge KAS završnica festivala je zamišljena uz filmske radionice “Digital Generation” koje će voditi Branko Ištvančić, Lidija Saftić i Daniel Pavlić, foto radionice uz vodstvo Roberta Sironia, dok u večernjim satima nakon proglašenja najboljih filmova, publiku će zabavljati stand up komičar Matej Milaković te Mile Kekin.

  1. SEFF će se održavati od 26. do 29.kolovoza 2021. godine u prostorijama udruge KAS u Sisku, dok će dnevno biciklima festivalski tim obilaziti Sisačko-moslavačku županiju.

Festival je u organizaciji Ekološko kulturne scene EKS iz Hrvatske Kostajnice, dok su partneri Udruga KAS iz Siska i Turistička zajednica Grada Siska. Ovogodišnje pokroviteljstvo 14. SEFF-a je pripalo Hrvatskom audiovizualnom centru i Društvu hrvatskih filmskih redatelja.

Program festivala je besplatan i svi su dobrodošli na zanimljive radionice koje će se posljednjeg dana festivala održavati od 16 sati u KAS-u na adresi Savska 66 u Sisku. Festivalski tim će ove godine činiti filmaši i biciklisti iz Hrvatske i inozemstva.

Ove godine publika ćemoći pogledati ukupno 69 filmova podijenih u tri kategorije.

Kratkometražni:

  1. WE WALKED ON THE EARTH – Xavier Delagnes (France)
  2. DADECI – Lara Placido (Portugal)
  3. BUTTERFLY’S LAMENT – Robin Bisio (USA)
  4. MY TEARS (LAGRIME MIE) – Zachary James (USA)
  5. HIJOS DEL SAUCE – Roberto Kameta (Mexico)
  6. GRANDMA’S DOWRY – Nebojša Nebi Brajović (Croatia)
  7. FOR THE SAKE OF AN OUTRAGEOUS PROFIT – Nejla Osseiran (Turkey)
  8. I WANT TO BREATHE SWEET AIR – Pamela Falkenberg & Jack Cochran (USA)
  9. ONE DAY WE WILL DANCE WITH YOU – Alkis Papastathopoulos (Greece)
  10. SNOWY HEART – Alireza Biglari (Iran)
  11. ODE TO THE CLIMATE – Vittorio Caratozzolo and kids (Italy)
  12. RED BEAN – Yu Chen (China)
  13. RELEASE YOUR EMOTIONS – Andre Almeida Rodrigues (Portugal)
  14. THE PLEASURE OF KILLING BUGS – Leonardo Martinelli (Brasil)
  15. BLUE FRONTIER – Ivan Milosavljević (Serbia)
  16. I AM GAIA – Elke Duerr (USA)
  17. SKY ISLANDS: A TIME TRAVEL IN THE ANDES – Catalina Giraldo (Nederland)
  18. THE CALLING OF TREBBIA – Nicola Totaro (Italy)
  19. IMPASSE – Aleksei Podturkin & Olga Burenkova (Russia)
  20. SUBTLE BODY – Robin Bisio (USA)
  21. UNO DOPO L’ALTRO – Valerio Gnesini (Italy)
  22. GREEN PINOCCHIO – Marta Miniucchi (Italy)
  23. LIFT: AN ODE TO LOVE & SKY JUMPING – Maryanne Galvin (USA)
  24. ABANDONED? – Kostiantyn Mischenko (USA)

Animirani:

  1. ON/OFF – Nicolas P. Villarreal (Argentina)
  2. NESTLING – Marat Narimanov (Russia)
  3. SKY SUN, TILE SUN – Ziba Arzhang (Iran)
  4. CAST – OUTS – Alexandros Romanos Lizardos & Akis Melachris (Greece)
  5. CHOCOLATE – Iili Zhang (China)
  6. FLUORESCENTE – Oleg Shlyakhter (USA)
  7. SCREAM FOR ICE – Emir Aytemur (Turkey)
  8. THE CORONA – Branka Bešević Gajić (Serbia)
  9. THE ROTATION – Hazhir As’adi (Iran)
  10. DEAR VIRUSES – Wang Junjie (Japan)
  11. WATER WATER – Wang Junjie (Japan)
  12. SPAWN (VICIOUS CYCLES #2 – Wobbe F. Koning (USA)
  13. ESCAPE VELOCITY – Tamas Rebak (Hungary)
  14. VOYAGE FROM PUDOZH TO PARIS – Mariia Valeeva (Russia)
  15. SPRING PAN LET’S GO – Jet Inoue (Japan)

Dugometražni:

  1. THE WINDING FARMLAND – Sarah-Christine Bourihane (Canada)
  2. RODENTS OF UNUSUAL SIZE – Chris Metzler, Jeff Springer & Quinn Costello (USA)
  3. TIHI LET – Sandi Novak (Croatia)
  4. THE HOME OF SNAILS – Patri Uriz Domezain (Spain)
  5. DJIBRIL’S FOREST – Thomas Ceulemans (Belgium)
  6. EARTH CASTLE – Oriane Descout (France)
  7. THE SOUL OF A CYCLIST – Nuno Tavares (Portugal)
  8. HOTTER THEN CLIMATE CHANGE – Adrien Bordone & Bastien Bosiger (Switzerland)
  9. TICINO, A SOURCE OF BIODIVERSITY – Marco Tessaro (Italy)
  10. A MAN AND A TREE – Dalibor Platenik (Croatia)
  11. THE LONG COAST – Ian Cheney (USA)
  12. THE PARK – Claudia Brignone (Italy)
  13. THE END OF AARON – Florian Bardet (France)
  14. UNEARTH – John C. Lyons & Dorota Swies (USA)
  15. LA FORTALEZA – Jorge Thielen Armand (Venezuela)
  16. OPHIR – Alexandre Berman & Olivier Pollet (France)
  17. EARTH: MUTED – Mikael Kristersgon, Asa Ekman & Oscar Hedin (Sweden)
  18. IN ALL KINDS OF WEATHER – Contanze Alma Wouters & Rob Jacobs (Belgium)
  19. THE MOUNTAIN’S DREAM – Ailen Herradon (Argentina)
  20. THE STORYLESS LAND – Mitra Roohinanesh (Iran)
  21. RATKOVO – SAMO SE BOGU NISMO ŽALILI – Ruža Helač (Serbia)
  22. BLACK MUD – Ryszard Kruk (Poland)
  23. FUTOG – MNOGO GLADAN ČOVEK – Ruža Helač (Serbia)
  24. WE’VE ONLY GOT THIS WORLD – Peter Walker (Vanuatu)
  25. CLIMATE EXODUS – David Baute (Spain)
  26. BELOVED – Yaser Talebi (Iran)
  27. BUILT LANDS – Arturo Duenas Herrero (Spain)
  28. HATUN PHAQCHA, THE HEALING LAND – Delia Ackerman (Peru)
  29. ALONG THE FUTURE OF THE RIVER PO – Giacomo Piumatti & Gian Luca Gasca (Italy)
  30. TARA – THE JOURNEY OF LOVE AND PASSION – Kumar Raj (India)

Ove godine su ilustratori vizuala Dalibor Talajić i Lidija Saftić, dok kumstvo festivala pripada Dušanu Bučanu. O dugometražnim filmovima će odlučivati Gordana Džepina (Hrvatska), Francesco N.M. Rasero (Italija), te Branko Ištvančić (Hrvatska). Žiri kratkometražnih filmova čine Spomenka Saraga (Hrvatska), Aiste Diržiute (Litva) i Barbara Rivera Parkers (Španjolska). Animirane filmove biraju Nata Rudman (Rusija), Sabri Pajaziti (Kosovo) i Corina Eredenta Moldovan-Florea (Rumunjska).

najčitanije