Dva zlata i jedno srebro za najmlađe streličare na državnom prvenstvu u Čakovcu

mradenovic

I dok za vrijeme ljeta mnogi sportovi miruju, tako nije u streličarstvu, jer upravo u tim mjeseci streličarstvo je najaktivnije. Od mjeseca travnja pa sve do listopada provode se streličarske aktivnosti na otvorenom. Ljeto u treninzima na otvorenome, ove godine, ponekad i na temperaturama od gotovo 40 stupnjeva, proveli su i sisački streličari. Kruna takvog rada su odlasci na Državna prvenstva, a jedno takvo je u nedjelju održano u Čakovcu, gdje su svoja streličarska umijeća pokazali oni najmlađi – djeca do 14 godina. U pratnji svojih trenera i najveće podrške, svojih roditelja, petero najmlađih članova uputilo se u Čakovec. Upravo zahvaljujući svom trudu i upornosti rezultati nisu izostali. U Sisak su se vratili s tri nove medalje. Prvo mjesto i zlatnu medalju kod djevojčica do 12 godina u stilu golog luka osvojila je Buga Cetinjan, a njena klupska kolegica Anea Dlesk ovom prilikom se morala zadovoljiti srebrnom medaljom. Kod djevojčica do 14 godina u istoj vrsti luka prvo mjesto osvojila je Iva Vrđuka sa vrhunskim rezultatom od 509 krugova.
Ostala naša člana sisačkog kluba Ivan Matić i Athea Lilith Prodanović Haines, nažalost nisu osvojili tako željene medalje, jer su zauzeli uvijek nezahvalna četvrta mjesta. Ovim nastupom za ovaj uzrast završila je vanjska sezona streličarskih natjecanja, ali za starije uzraste sezona još traje i pred članovima kluba su skorašnji nastupi na seniorskom Državnom natjecanju gdje se nadaju novim odličnim rezultatima.