Veterani sisačke košarke odlični u Italiji

kh

KK Veterani Sisak osvojili drugo mjesto na međunarodnom turniru u Alassiu (Italija). Boje Siska zastupali su: Dinko Bokulić, Zoran Gulin, Siniša Ivšić, Bobo Šimić, Mario Janković, Krešimir Gregurić, Tomislav Novosel i Roman Senčar.

Sisački košarkaški veterani i ove godine nastupili su na veteranskom košarkaškom turniru u talijanskom gradiću Alassio, održanom od 20. do 23.rujna, u konkurenciji 15 ekipa iz Europe i Australije. Kao i prethodnih godina, uspjeh nije izostao.

Siščani su uspješno apsolvirali grupni dio natjecanja (postigli su dvije pobjede i pretrpjeli jedan poraz), te izborili plasman u polufinale turnira u kojem su pobijedili ekipu iz Australije (58:48). U toj se utakmici posebno istaknuo Roman Senčar, pogodivši tri “trice” u posljednjoj četvrtini.
Iako su u finalu vrlodobri Siščani izgubili od ekipe iz Litve (62:50), dostojno su predstavili sisačku i hrvatsku košarku. Osim što su osvojili 2. mjesto na turniru, igrač Siska Bobo Šimić primio je nagradu za MVP turnira.