Uspješan vikend za sisačke atletičare

mradenovic

Atletski klub Sisak za vikend je sudjelovao na državnom prvenstvu u Varaždinu na kojem je Paula Kovačević u višeboju za limače osvojila 2.mjesto sa osvojenih 1024 boda. Kovačević je istrčala 200m za 31:13, skočila u dalj 4,31m i bacila vorteks 37,22m.

Osim Paule, na natjecanju su sudjelovale i Dora Dejanović koja je osvojila 14.mjesto, Vida Cetinjan 18., a Ela Mesić 23.

Dok su se mlađi atletičari natjecali u Varaždinu, nešto stariji članovi sudjelovali su na Zagrebačkom proljetnom polumaratonu. Na utrkama na 5 kilometara,  Alen Baltić sa vremenom 20:03 osvaja izvrsno 2.mjesto, a Tara Ivičinec osvaja 3.mjesto u kategoriji juniorki do 20 godina, sa vremenom 21:49. Marta Rožanković osvaja 4.mjesto u istoj kategoriji istrčavši 5 km za 23:07.

Osim na 5 kilometara, boje kluba na polumaratonu je branila Mirela Malović Vassung koja je osvojila 17.mjesto u svojoj kategoriji istrčavši half za 2:03 sata.

Nakon  državnog prvenstva  subotu, sisački atletičari u Varažnicu su sudjelovali i na 2.kolu HALS-a za limače te osvojili 5 medalja.

Pobjednici u trci na 600m u svojim kategorijama bili su su Vida Cetinjan i Tin Deletić. Paula Kovačević osvojila je dvije medalje, brončanu na 100m i srebro u skoku u dalj.

Štafeta koju čine Karla Brayer, Dora Dejanović, Anabela Brayer i Paula Kovačević osvojile su 2.mjesto.

Prve službene nastupe u nedjelju su odradili Bartol Kovačević koji se natjecao u trčanju na 100m i skoku u dalj. Prvi službeni nastup imala je i Klara Cavrić koja je u bacanju vorteksa osvojila 4.mjesto. Ela Mesić natjecala se u trci na 600 m. Limačice su na kraju osvojile 2.ekipno mjesto, a dvojica limača Tin i Bartol osvojili su 13.mjesto.

Izvor: Facebook stranica Atletski klub Sisak