Tea Ilijević brončana na PH u streljaštvu

Tea Ilijević 3. Mjesto Seniorke Osijek 28.05.2023.

U  Osijeku je 28.svibnja održano prvenstvo države u seniorskim kategorijama u streljaštvu. Zbog promjene pravilnika o dobnim kategorijama, sisačka HVIDR-a nije imala treću članicu ženske ekipe, tako da je nastupila muška ekipa i dvije dame pojedinačno.

Tea Ilijević je na prvenstvu u kategoriji seniorki imala problema s puškom, ali ipak je uspjela doći do medalje. U drugoj seriji je došlo do kvara koji je Gjorgji Arsoski brzo otklonio te je Tea nastavila boljim pogocima grabiti prema medalji. Nakon druge serije je bila na 8. mjestu, a do samog kraja natjecanje uspjela je pogoditi 362 kruga i osvojiti broncu,  dok je kao mlađa seniorka osvojila srebrnu medalju. Lorena Kušan je pogodila 348 krugova što joj je donijelo 9. mjesto ukupno i 6. mjesto u kategoriji mlađih seniorki.

Seniori u sastavu Siniša Lovrenović, Gjorgji Arsoski i Tihomir Ilijević su osvojili 5. mjesto ekipno s 1044 kruga.

Pojedinačno je najbolji bio Ilijević s 353 kruga što mu je donijelo tek 16. mjesto. Sa 348 krugova Arsoski se smjestio na 20. mjesto, dok je Lovrenović 22. sa 343 kruga.