Siščanin Rok Malin zlatni na EYOF-u u Bakuu

imp

Na XV. ljetnom Olimpijskom festivalu europske mladeži (EYOF) u Bakuu hrvatski rukometni kadeti osvojili su zlatnu medalju, svladavši u finalnom ogledu vršnjake iz Njemačke s 29-28.

I Sisak je imao svog rukometaša u reprezentativnom dresu. To je Rok Malin.

Put do finala i zlatnog odličja na EYOF-u počeo je remijem sa Slovenijom i porazom od Francuske. Nakon toga izabranici Nine Markovića krenuli su u pobjednički niz i do zlata su pobijedili Island, Dansku i u borbi za zlato Njemačku.
S ukupno 39 pogodaka Fabijan Grubišić je i najbolji strijelac EYOF-ova rukometnog turnira u obje spolne konkurencije.

Brončano odličje osvojili su Danci koji su u utakmici za treće mjesto pobijedili Francusku s 28-21.

Zlato u Bakuu osvojili su (abecedno): Ivan Barbić, Matija Car, Fabijan Grubišić, Marin Lisac, Dominik Kuzmanović, Rok Malin, Matej Mandić, Jakov Neralić, Mislav Obradović, Zlatko Raužan, Matej Svržnjak, Adam Šalić, David Štrković, Mislav Trninić i Mario Zakić, pod vodstvom izbornika Nine Markovića i trenera Kreše Ivankovića.