Sisak ima prvaka Hrvatske u atletici

imp

Sisak ima atletskog prvaka na državnoj završnici Dana sporta održanoj u Splitu, u sklopu manifestacije Sportske igre mladih.
U finalu utrke na 60 metara za godište 2012 i mlađe, održanom na atletskoj stazi Parka mladeži, pobijedio je Maro Šeperac iz Siska. Drugo i treće mjesto osvojili su natjecatelji iz Čakovca i Preloga, dok su medalje u kategoriji djevojčica otišle u Viroviticu, Dubrovnik i Zadar.

sportske igre mladih 1

Istoga dana održana su i natjecanja u graničaru, a pobjedu je osvojila ekipa iz Preloga.

Sportske igre mladih, najveća amaterska sportska manifestacija u Europi, ove godine obilježava 25. obljetnicu postojanja, a na njoj redovito sudjeluju i mladi amaterski sportaši iz Siska.
Do kraja srpnja održat će se još natjecanja u stolnom tenisu, šahu, odbojci, malom nogometu, rukometu i uličnoj košarci.