Sisački triatlonci uspješni na ovogodišnjem 22. Split maratonu

Tk Sisak Polumaraton Split

Na maratonu je sudjelovalo više od 3000 trkača

Ekipa Triatlon kluba Sisak za vikend je nastupala na 22. Split maratonu. Ove je godine maraton okupio više od 3000 trkača iz cijelog svijeta, a obzirom na teške vremenske uvjete, sisački su (polu)maratonci ostvarili izvrsne rezultate, neki i popravili osobne rezultate.

Marko Vujnović u kategoriji U23-muškarci osvojio je 8. mjesto u svojoj kategoriji istrčavši polumaraton za 1:44:15. U kategoriji M35-muškarci Vedran Mušura osvojio je 103. mjesto, a za istrčati 21 kilometar trebalo mu je 2:02:19. Vladimir Kokić istrčao je u kategoriji M45-muškarci polumaraton za 1:53:57 te osvojio 51. mjesto u svojoj kategoriji.

U ženskoj kategoriji TK Sisak na polumaratonu je imao nekoliko natjecateljica u više starosnih kategorija. Martina Ilijanić natjecala se u kategoriji žene Ž35 te osvojila izvrsno 7.mjesto u kategoriji s vremenom 1:36:14. U kategoriji Ž40-žene Maja Krčelić zauzela je 6. mjesto u kategoriji s vremenom 1:41:30.  Ana Sladić utrku je završila za 2:07:02 te zauzela 39. mjesto.

U kategoriji Ž50-žene, odličan je rezultat postigla Vlatka Kovačević koja je osvojila 6. mjesto u svojoj kategoriji, a polumaraton je istrčala za 1:54:23.

Na maratonskoj utrci sudjelovala su četiri natjecatelja iz Triatlon kluba Sisak. U kategoriji M40-muškaraca Dalibor Vujević osvojio je 2. mjesto istrčavši maraton za 2:43:40. Antonio Ivančić osvojio je u S-muškarci kategoriji 4. mjesto, a za 42 kilometra trebalo mu je 2:53:07. Vladimir Žic natjecao se u kategoriji M35-muškarci i osvojio 5. mjesto s vremenom 3:03:32.

U kategorije Ž40-žene natjecala se Branka Vidović Kostelac koja je osvojila 1. mjesto u kategoriji s vremenom 3:31:36.

Uvjeti za utrku nisu bili idealni. Bura je puhala i otežavala je trkačima posao, međutim, u klubu napominju kako su svi otrčali bolje nego što su računali.  Sisački triatlonci pred sobom sada imaju još jedan izazov. Na Korčuli ih 24. travnja očekuje Korcula3athlon: Marko Polo Challenge.