Sisački atletičari uspješni na Dvoranskom prvenstvu Hrvatske

Atletika

Sisački atletičari ovoga su vikenda sudjelovali na Dvoranskom prvenstvu Hrvatske za mlađe kadete i mlađe kadetkinje.  Marta Rožanković osvaja sjajno 2.mjesto na državnom prvenstvu za mlađe kadetkinje u trci na 800m sa izvrsnim vremenom 2:26:92. Činjenica da su tri prvoplasirane curice srušile stari državni rekord govori o kvaliteti same trke.

Osim Marte, u istoj trci Vida Cetinjan osvaja sjajno 8.mjesto, popravivši svoj rekord za 10 sekundi, novi je 2:38:99 a Ela Mesić također izvrsno trči, popravlja svoj rekord za 9 sekundi, te sa vremenom 2:47:85 osvaja 15.mjesto.

Nažalost, Katjan Lukačević, još uvijek limač, iako sjajno trči na 800 m, 2:28:86 je diskvalificiran jer je nagazio liniju.

Paula Kovačević, Eva Šprišić, Anabela Breyer i Dora Dejanović koje su na brzinu otrčale 60m i nakon toga otišle na druge discipline osvojile su izvrsno 7.mjesto u štafeti 4x200m, vrijeme 2:02:85.

Eva Šprišić skokom od 1.25 cm osvaja odlično 10.mjesto u skoku u vis.

Paula, Dora i Anabela sjajne skakačice u dalj popravile su drastično svoje rekorde.

Paula Kovačević osvojila je 12.mjesto, 4.46 cm; Dora Dejanović osvojila je 16.mjesto s rezultatom 4.35cm, Anabela Brayer osvojila je 27.mjesto sa preskočenih 4.07 cm.

Rezultati 60m:

Paula Kovačević 18.mjesto 8:84

Eva Šprišić 31.mjesto 9:12

Mikela Vilupek 36.mjesto

Anabela Brayer 46.mjesto 9:36

Cvita Nekić 55.mjesto 9:73

AK Sisak je na utrci na 200 m imao dvije predstavnice. Klara Cavrić osvojila je 39. mjesto 31:1; a Dora Dejanović koja inače trči 200 m za 28:90, pada par metara prije cilja, ali je zato u štafeti u zadnjoj izmjeni odlično trčala.

U sklopu državnog prvenstva je održan Seniorski atletski miting gdje je Tara Ivičinec nakon utrke na 400 m, dan kasnije osvojila je 10. mjesto u trci na 800 m.

Iskra Krnjaić je također nakon utrke na 400 m odlično trčala i na 200 m i bila par stotinki blizu svog rekorda od 27 sekundi. U utrci na 200 m trčala je i Eva Srečec.

izvor: Atletski klub Sisak