Prvi međunarodni košarkaški ''Kvirin kup''

ibb

Košarkaški klub Sisak organizirao je 1. međunarodni košarkaški “Kvirin kup” za kategoriju dječaka U-11. Natjecanje povodom obilježavanja Dana grada Siska svojim sudjelovanjem upotpunili su Una (Kozarska Dubica, BIH), Peščenica (Zagreb), Grafičar (Ludbreg) i domaćin Sisak.

U prvom polufinalu domaćin se susreo sa sastavom Une te upisao pobjedu rezultatom 33:20. Najefikasniji u pobjedničkom sastavu bio je Boris Džakula sa 13 poena. U listu strijelaca upisali su se i Luka Smuđ (8 p), Karlo Medaković (4 p), Sandrino Nicolas Ciprić (4 p) te Niko Lukinić (4 p).
U drugom polufinalu zagrebačka Peščenica, nakon izjednačenog prvog dijela (13:9), svladala je sastav Grafičara rezultatom 49:26.

U susretu za 3. mjesto između Grafičara i Une pobjedu u zanimljivoj završnici odnose mladi Ludbrežani rezultatom 57:45. Una se odličnom trećom dionicom vraća u susret te pred ulazak u završnih 8 minuta ima tek poen zaostatka (41:42). Krucijalnu seriju 12-0 Grafičar stvara preko odličnog Zembera (ukupno 14 poena) sredinom posljednje četvrtine za zasluženo slavlje i konačno treće mjesto.

U finalnom susretu Peščenica je pokazala trenutnu kvalitetu više u odnosu na ostale momčadi te je sisački sastav već do poluvremena u zaostatku 12 poena (10:22). Do kraja susreta nije bilo ozbiljnije rezultatske prijetnje te je upisan poraz rezultatom 17:40.
Nejfikasniji u domaćim redovima bio je Boris Džakula sa 7 ubačenih poena. Celestin Brkanec je ubacio 4, dok su po 2 poena dodali Niko Lukinić, Luka Smuđ i Matija Petrinović.
Sastav pobjednika predvodio je sjajni dvojac Petranović (11 p) – Strmečki (10 p).