Pobjeda donijela vrijedna 3 boda i mnogo samopouzdanja

kh

HNK Segesta

Međugradski derbi pripao Segesti

Segesta je trijumfirala u međugradskom i županijskom derbiju 14. kola 3. HNL Središte. U subotu, 6.studenog je na Gradskom stadionu Sisak pobijedila petrinjsku Mladost rezultatom 2:1 (0:0).

U derbiju začelja poveli su domaći iz jedanaesterca u 51. minuti, nakon što je u kaznenom prostoru rukom igrao Lovrić, a realizator je bio Ivica Alapić. Uzvratili su gosti u 59. minuti atraktivnim pogotkom Godića s dvadesetak metara.
Petrinjci su imali još nekoliko prilika za potpuni preokret, ali vratar i kapetan Segeste Filip Skender je bio na visini zadatka. I onda, kako to u nogometu biva, sreća se preselila na suprotnu stranu terena. U samoj završnici susreta, u 88. minuti, euro golom je Ivica Alapić još jednom donio radost svom sastavu i vrijednu pobjedu.

Za crveno-bijele,, pod vodstvom trenera Ivice Vidovića, nastupili su: Lovrić, Novaković, Zubović, Vranić, Alapić, Kapac, Matić, Šipuš, Kesse, Bertina (Dalipi, Ružička, Prpić, Žužić).

Ovaj vikend Segesta gostuje kod Maksimira (13. studenog, Oboj u 14 sati), a potom (20. studenog, Gradski stadion Sisak u 14 sati) dočekuje Ponikve.