Plivači Janafa osvojili 36 medalja na regionalnom prvenstvu

mradenovic

Na bazenima ŠRC Sisak, 25. i 26. siječnja održano je Regionalno prvenstvo Regije 4 za dobne skupine kadeta, mlađih kadeta i početnika.
Na natjecanju je nastupilo 297 plivačica i plivača iz 13 plivačkih klubova. PK Sisak Janaf nastupio je sa 69 plivačica i plivača koji su ukupno osvojili  36 medalja – 9 zlatnih, 14 srebrnih i 13 brončanih.
U kategoriji kadeta medalje su osvajali sljedeći plivači i plivačice:
Marija Čop osvojila je zlatne medalje u disciplinama 200m prsno i 400m mješovito,srebrnu medalju u disciplini 100m prsno,a u disciplini 200m slobodno osvojila je brončanu medalju.
Elena Rajković osvojila je brončanu medalju u disciplini 400m slobodno, dok je u disciplini 800m slobodno osvojila srebrnu medalju.
Lana Rajković osvojla je srebrnu medalju u disciplini 400m mješovito.
Anteo Kokić osvojio je tri srebrne medalje u disciplinama 100m slobodno, 200m slobodno i 100m leđno dok je brončanu medalju osvojio u disciplini 400m slobodno.
Ninko Perić osvojilo je srebrnu medalju u disciplini 100m prsno.
U štafetnim utrkama članovi PK Sisak Janaf također su bili uspješni.
U disciplini 4 x 100 mješovito kadetkinje su osvojile brončanu medalju. Štafeta je plivala
u sastavu Anja Milić, Marija Čop, Elena i Lana Rajković.
Njihovi muški kolege, Matija Kraljević, Ninko Perić, Mislav Kivač Podnar i Anteo Kokić osvojili su zlatnu medalju u štafeti 4 x 100 mješovito. U tom istom sastavu samo u štafeti 4 x 100 slobodno dečki su osvojili srebrnu medalju.
Rezultati mlađih kadeta

U kategoriji mlađih kadeta medalje su osvajali:
Laura Panjković osvojila je zlatne medalje u disciplinama 50m leđno i 100m mješovito, srebrne medalje u disciplinama 100m slobodno i 50m prsno, te brončane medalje u disciplinama 100m prsno i 100m leptir.
Izabela Gulan osvojila je zlatne medalje u disciplinama 100m leptir i 200m mješovito, srebrnu medalju u disciplini 100m mješovito i brončanu medalju u disciplini 50m prsno.
Mia Posavec osvojila je srebrnu medalju u disciplinama 200m mješovito i 100m leptir.
Eva Mia Franić osvojila je brončanu medalju u disciplini 50m leptir.
Domagoj Pernar osvojio je brončanu medalju u disciplini 100m prsno.
Mlađe kadetske štafete također su bile uspješne.
U disciplini 4 x 100m slobodno ženska štafeta PK Sisak Janaf osvojila je prvo mjesto. U štafeti su plivali Laura Panjković, Mia Posavec, Izabela Gulan i Vlatka Panjković.
U disciplini 4 x 100 mješovito obje štafete osvajale su medalje. Štafeta 1 u sastavu Mia
Posavec, Laura Panjković, Izabela Gulan i Vlatka Panjković osvojila je prvo mjesto, dok je
štafeta 2 u sastavu Patricia Milatović, Irma Petrović, Eva Mia Franić i Marta Somić
osvojila srebrnu medalju.

Muška štafeta u disciplini 4 x 100 mješovito osvojila je brončanu medalju. U štafeti su plivali Domagoj Pernar, Dominik Gregorek, Jura Princ i Vito Antolić.
U najmlađoj kategoriji Početnika medalju je osvojila:
Lota Panjković u disciplini 100m prsno doplivala je do brončane medalje.
U štafetnim utrkama bili su uspješni i najmlađi plivači.  U disciplini 4 x 50m slobodno štafeta početnika PK Sisak Janaf osvojila je brončanu medalju. U štafeti su plivali Borna Kuruzović Devčić, Lu Barbić, Leo Jurišić i Andrea Šapina.
Isti sastav štafete osvojio je brončanu medalju u disciplini 4 x 50m mješovito.
Plivači i plivačice iz Siska bili su vođeni od trenera Hrvoja Petrovića, Amele Botonjić,