Plivači Janafa osvojili 25 medalja na mitingu „Velika nagrada PKSJ“

Na sisačkom bazenu u subotu, 7. svibnja održan je tradicionalni plivački miting “Velika nagrada PKSJ”. Na mitingu se okupilo dvjestotinjak natjecatelja starijih dobnih skupina iz 15 hrvatskih plivačkih klubova. Natjecatelji su se natjecali u tri starosne kategorije u muškoj i ženskoj konkurenciji; apsolutna kategorija, juniori i mlađi juniori.

 

Plivački klub Sisak Janaf nastupio je sa 20 natjecatelja koji su osvojili 25 pojedinačnih medalja (7 zlatnih, 7 srebrnih, 11 brončanih) i jednu štafetnu (bronca ).

 

U apsolutnoj kategoriji kod plivačica medalje za Plivački klub Sisak Janaf osvajale su:

 

Nola Brnad – 1. mjesto u disciplini 200 m prsno, te tri 2. mjesta u disciplinama 50 m prsno, 100 m prsno i 50 m slobodno

 

Olivera Šćrbak – 1. mjesto u disciplini 100 m leđno, dva 2.mjesta u disciplinama 50 m leptir i 200 m mješovito, te 3. mjesto u disciplini 200 m slobodno.

 

Sandra Vujić – tri 3. mjesta u disciplinama 100 m slobodno,50 m leptir i 50 m slobodno

 

U kategoriji juniorki, medalje su osvajale: Lorena Bilušić – 2.mjesto u disciplini 100 m leptir i 3. mjesto u disciplini 50 m leptir

 

Hanna Šarko – 3. mjesto u disciplini 50 m leđno

U kategoriji mlađih juniorki medalje su osvojile:

 

 

 

Lana Rajković – 2. mjesto u disciplini 200 m leptir

Elena Rajković – 3. mjesto u disciplini 200 m leptir

Kod muškaraca u apsolutnoj kategoriji medalje je osvojio:

Stefan Brnad – 1. mjesto u disciplini 50 m prsno i dva 3. mjesta u disciplinama 50 m slobodno i 100 m prsno

U juniorskoj kategoriji medalje je osvojio Otto Porcer – tri puta 1. mjesto u disciplinama 50 m leđno, 100 m leđno i 200 m leđno, te 3. mjesto u disciplini 50 m leptir.

U mlađe juniorskoj kategoriji medalje su osvojili:

 

 

 

Anteo Kokić – 1. mjesto u disciplini 50 m leptir

Ninko Perić – 3. mjesto u disciplini 100 m prsno

Štafeta PKSJ 4 x 100 m mješovito MIX koju su činili Nola Brnad, Olivera Šćrbak, Otto Porcer i Stefan Brnad u apsolutnoj kategoriji doplivala je do 3.mjesta.

Za PKSJ na ovom natjecanju plivali su: Nola Brnad, Olivera Šćrbak, Sandra Vujić, Lana Rajković, Elena Rajković, Hanna Šarko, Laura Panjković, LorenaBilušić, Dora Horžić, Saša Borovnjak, Anja Milić, Izabela Gulan, Mia Posavec, Vlatka Panjković, Irma Petrović, Eva Mia Franić, Ninko Perić, Otto Porcer, Stefan Brnad i Anteo Kokić. Treneri na natjecanju bili su Hrvoje Petrović i Dejan Rukljač.

 

 

Tri prvoplasirane plivačice i plivača u svim disciplinama i u sve tri kategorije bili su nagrađeni medaljama, štafete također.

Najbolja plivačica i najbolji plivač u sve tri kategorije (F1/M1, F2/M2, F3/M3) prema zbroju dva najbolja rezultata (jedna disciplina iz 1. dijela i jedna disciplina iz 2. dijela) po tablicama FINA-e nagrađeni su novčanim nagradama (100-500 kn).

PLIVAČICE F1 ( 2004. i starije) Ana Blažević

PLIVAČICE F2 (2005-2006.) Hana Ivanković

PLIVAČICE F3 (2007. i mlađe) Ellen Zaradić

 

PLIVAČI M1 (2003. i stariji) Robert Vukičević

PLIVAČI M2 ( 2004.-2005.) Petar Barić

PLIVAČI M3 (2006. i ml.) Luka Čarapović

 

Najbolja štafeta 4×100 m slobodno u ženskoj i muškoj konkurenciji i najbolja štafeta 4×100 m mješovito MIX nagrađena novčanom nagradom 600 kn.

 

Troje najboljih, (plivačica/plivač) prema zbroju dva najbolja rezultata (jedna disciplina iz 1. dijela i jedna disciplina iz 2. dijela) po tablicama FINA-e, nagrađeni su novčanom nagradom od 500 do 2000 kn.

  1. Robert Vukičević Maksimir Zagreb
  2. Ana Blažević Maksimir Zagreb
  3. Vili Sivec Olimp Zabok

najčitanije