Odličan nastup kyokushin karatista KK Croatia Sisak

kh

Ana Kukić i Karlo Hukman na samoborskom KROKIĆ KUP-u stigli do finala.

Samoborski Karate Klub „Mladost“, bio je domaćin i organizator Kyokushin karate turnira u borbama pod imenom „KROKIĆ KUP- SAMOBOR 2019.“, koji je održan 23. veljače u Sportskoj dvorani „Samobor“.
Za međunarodni karakter natjecanja pobrinuli su se gosti iz Slovačke, kao i brojni Mađari, tako da je bilo nazočno oko 120 natjecatelja koji su se natjecali prema pravilima Odbora za Kyokushin karate pri Hrvatskom karate savezu, a to znači borbe sa punim kontaktom, sa obaveznom zaštitnom opremom kod mlađih uzrasta.

Ekipa sisačkog Karate kluba „CROATIA“ je pod vodstvom trenera Kristijana Bašića i Nenada Đurića uspjela ostvariti odličan rezultat: dala je dva finalista turnira.

Ana Kukić je u kadetskoj konkurenciji, nakon dodatne runde, jer je u prvom dijelu borbe meč bio izjednačen, u finalu izgubila od mađarske predstavnice i osvojila drugo mjesto.
Drugo mjesto za Anu Kukić
Slijedeće finale za Siščane je izborio Karlo Hukman, posustavši tek od znatno krupnijeg Mađara koji je iskoristio razliku u težini i pobijedio.

Idući veliki ispit za karatiste Croatie biti će prvenstvo Hrvatske u borbama krajem ožujka u Splitu.