Klarić srebrna, Stojaković i Plesivčak brončani na WKF

Karate Klaric

Prošlog tjedna Poreč je bio središte svjetskog karatea. Preko 4000 karatista iz 72 zemlje okupilo se na WKF kampu, WKF kupu za mlade i WKF Ligi mladih.

Andrei Dolić, Roza Jelčić, Ana Marie Barukčić, Sara Stojaković i Tea Buinac prošli su prvo karate kamp, a onda su sezonu natjecanja zatvorili nastupom na WKF kupu, odnosno neki na WKF ligi. Već iskusni Mislav Plesivčak i njegove kolegice Korina Klarić i Nikolina Golomboš ostatku ekipe su se pridružili na turniru lige mladih. Svo vrijeme ekipa je bila pod pratnjom i mentorstvom svog trenera Igora Lovrekovića. Korina Klarić osvojila je srebro u konkurenciji kadetkinja -54 kg.

Mislav Plesivčak bio je brončani u kategoriji juniori +76kg, a brončana je bila i Sara Stojaković u kategoriji U12 -30kg. Ana Marie Barukčić osvojila je 7. mjesto u14 +52kg – upisala se sa 4 pobjede i 2 poraza.