36 medalja za sisačke plivače na Regionalnom prvenstvu Hrvatske

imp

Plivanje 2

Na bazenima ŠRC Sisak proteklog je vikenda održano Regionalno prvenstvo Hrvatske Regije 4 za kadete, mlađe kadete i početnike.

U Sisku se okupilo 364 natjecatelja iz 13 klubova, Đakovo, Virovitica, ČPK Čakovec, Međimurje Čakovec, Cerine Koprivnica, Osijek, Vukovar, Barok Varaždin, Olimp Zabok, VPK Vinkovci, Orion Vinkovci, Marsonia Slavonski Brod i Sisak Janaf.

Natjecatelji su se natjecali u tri kategorije: kadeti, starosti 13 i 14 godina, mlađi kadeti starosti 11 i 12 godina i početnici starosti 10 godina i mlađi.

PK Sisak Janaf nastupio je sa 106 natjecatelja koji su plivali fantastične utrke i ukupno su osvojili 36 medalja ( 10 zlatnih, 16 srebrnih i 10 brončanih) u pojedinačnim utrkama i 10 medalja ( 3 zlatne, 5 srebrnih i 2 brončane ) u štafetnim utrkama.

Plivanje 1

Najviše uspjeha u kategoriji kadeta imale su plivačice :

Izabela Gulan koja je osvojila 6 medalja, 4 zlatne u disciplinama 400m slobodno, 100m leptir, 200m mješovito i 50m leptir, te 2 srebrne medalje u disciplinama 100m slobodno i 50m slobodno.

Sara Balen je osvojila 4 medalje, srebrna medalja za disciplinu 100m leđno i 3 brončane medalje u disciplinama 400m slobodno, 50m leđno i 200m mješovito.

Irma Petrović osvojila je 3 srebrne medalje u disciplinama 50m prsno, 100m prsno i 200m mješovito.

Eva Mia Franić osvojila je 2 srebrne medalje u disciplinama 50m leptir i 100m leptir.

U kategoriji mlađih kadeta najuspješnije su bile :

Andrea Šapina koja je osvojila 7 medalja, 3 zlatne u disciplinama 100m leptir, 100m mješovito i 100m slobodno, 3 srebrne u disciplinama 400m slobodno, 50m leptir i 50m slobodno, te brončanu medalju u disciplini 100m leđno.

Nina Horžić osvojila je 4 medalje, 2 zlatne u disciplinama 50m prsno i 100m prsno, srebrnu u disciplini 100m mješovito i brončanu u disciplini 50m slobodno.

Tonka Bartolović osvojila je 2 srebrne medalje u disciplinama 50m leđno i 100m prsno.

Tara Štimac osvojila je 2 medalje, srebrnu u disciplini 50m prsno i brončanu u disciplini 50m leptir.

Lucija Dolenac osvojila je brončanu medalju u disciplini 50m prsno.

Plivanje 3

Jedini dečko osvajač medalje u kategoriji mlađih kadeta bio je Juraj Roko Cvitković koji je osvojio srebrnu medalju u disciplini 50m leđno.

I u kategoriji Početnika Sisak Janaf imao je osvajače medalja :

Dora Zgurić osvojila je 2 medalje, srebrnu u disciplini 50m prsno i brončanu u disciplini 50m leđno.

Franjo Sadak osvojio je zlatnu medalju u disciplini 50m prsno.

Matej Gašparević osvojio je srebrnu medalju u disciplini 50m prsno.

U štafetnim utrkama osvojene su sljedeće medalje:

U kategoriji kadetkinja zlatna medalja u štafeti 4 x 100m mješovito ( Sara Balen, Irma Petrović, Eva Mia Franić i Izabela Gulan), i dvije srebrne medalje u štafetama 4 x 50m slobodno i 4 x 50m mješovito u istom sastavu.

U kategoriji mlađih kadetkinja osvojene su dvije zlatne medalje u štafetama 4 x 50m slobodno ( Andrea Šapina, Nina Horžić, Tara Štimac i Tonka Bartolović ) i 4 x 50m mješovito ( isti sastav ).

Dvije srebrne medalje osvojila je druga ekipa mlađih kadetkinja u štafeti 4 x 50m mješovito ( Nuša Stanojević, Lucija Dolenac, Leona Bukovec i Tia Mraković ), i štafeta 4 x 50m slobodno ( Lucija Dolenac, Leona Bukovec, Petra Pakasin i Tia Mraković ).

Muška štafeta mlađih kadeta bila je brončana u štefeti 4 x 50m mješovito (Juraj Roko Cvitković, Gabrijel Hajdinjak, Matej Weiss Bušić i Danijel Orlić ).

U kategoriji Početnica štafeta Sisak Janaf osvojila je srebrnu medalju u štafeti 4 x 50m slobodno ( Eva Plavec, Lara Prevarek, Leona Lelas i Dora Zgurić ).

Kod Početnika osvojena je brončana medalja u štafeti 4 x 50m slobodno.
( Lovro Pavlić, Roko Sekulić, Matija Mornar i Luka Cavrić ).

Odmora za sisačke plivače nema jer je pred kadetkinjama PK Sisak Janaf je nastup na Prvenstvu Hrvatske u Zadru gdje u klubu također očekuju dobre rezultate.

“Čestitamo i svim plivačima PK Sisak Janaf koji su plivali odlične utrke ali ovoga puta nisu uspjeli osvojiti medalje.”, poručuju iz PK Sisak Janaf.