povezane vijesti
Učenici SŠ Viktorovac su na brojnim održanim natjecanjima i smotrama tijekom ožujka postigli odlične rezultate, priopćili su iz Škole, dodajući kako su ponosni na njih i njihove rezultate koje su ostvarili i time predstavili svoj rad, Školu, Grad Sisak i Sisačko-moslavačku županiju.
Ovo su trenutni rezultati, a u idućem mjesecu slijede izvješća s državnih natjecanja.
Mreža čitanja – plasman na državnu razinu
U petak 6. ožujka održana je regionalna razina kviza znanja i kreativnosti „Mreža čitanja” za srednje škole. Našu su školu predstavljali učenici Elizabeta Božurić, Leon Dolovski, Laura Perić, Natalija Tišljar, Marta Lipovac i Una Matić uz mentorstvo profesorice Martine Grbeše te su se plasirali na državnu razinu.

Državna smotra simuliranoga suđenja 2026.
Učenici Petar Brkić, Petra Bobinac, Ivano Čađo, Nikola Kukoleča, Lana Novosel, Mario Skender, Gabrijela Sever-Smrček, Lucija Tokić, Luka Pipalović i njihova mentorica Martina Grbeša 7. ožujka sudjelovali su na Državnoj smotri simuliranoga suđenja iz područja građanskoga odgoja i obrazovanja na Općinskom kaznenom sudu u Zagrebu. Nakon nekoliko mjeseci pripreme, odradili su kazneni parnični postupak davanjem cjelovitih iskaza, kvalitetnim unakrsnim ispitivanjima te utemeljenim uvodnim i završnim riječima državnoga odvjetništva.

Natjecanje konobara „Barmen VirtuOS 2026“
Učenik Leo Perko, u zanimanju konobar, s mentorom, stručnim učiteljem Markom Dobrinićem, 10. ožujka u Osijeku na 5. Međužupanijskom natjecanju „Barmen VirtuOS 2026“ predstavio se cocktailom „Pink Bresse“ i osvojio 3. mjesto.

Natjecanje slastičara „Zlatni orah“
U subotu 14. ožujka održano je međunarodno slastičarsko natjecanje „Zlatni orah“ u Orahovici na kojem se okupljaju vrhunski slastičari i učenici strukovnih škola. Učenici su se natjecali u kategoriji tradicijski kolači, a ovogodišnja tema bio je „Djedov brk“. Natjecalo se 39 učenika iz 5 zemalja. Naša učenica Angelina Kotliar osvojila je 3. mjesto, a Jasmina Asanović 4. mjesto pod stručnim vodstvom mentorice Svijetlane Hernaut.

Natjecanje mladih Hrvatskog Crvenog križa
Učenici škole u zanimanju medicinska sestra/tehničar opće njege 14. ožujka sudjelovali su na Natjecanju mladih Hrvatskog Crvenog križa. Kroz teorijski i praktični dio natjecanja pokazali su znanje iz pružanja prve pomoći, poznavanje Pokreta Crvenog križa te timski rad i humanost. Posebno čestitamo našim timovima na izvrsnim rezultatima: Tim „Plan B“ osvojio je 1. mjesto! Članovi pobjedničkog tima su Martina Bartolić, Marta Kokić, Anja Kugli, Ivona Papić, Marta Rožanković i Marino Kireta. Tim „Adrenalin“ osvojio je 3. mjesto, a za ovaj tim natjecali su se Emma Bunić, Laura Radinčić, Dalia Lađević, Patricia Podunavac, Iva Mitrović i Adriano Mionić. Za ovo natjecanje učenike je pripremala strukovna nastavnica Josipa Ferić.

Državno natjecanje u futsalu
Ženski futsal tim škole u sastavu: Petra Belovarić, Jelena Radetić Dabić, Ana Vojnović, Gabriela Tutić, Natalia Karadak, Hana Mušinović, Mea Ercegović, Magda Horvat, Emma Bunić i Lana Naglić pod vodstvom nastavnika Ivana Rukljača sudjeluje na Državnom prvenstvu koje će se održati u Poreču od 18. do 20. ožujka.
Foto – FB Srednja škola Viktorovac