Rotary klub Sisak pokrenuo je akciju pod nazivom “Rotary za zdravo srce” s ciljem obilježavanja Svjetskog dana srca koji ove godine donosi poruku „Podijelite energiju – nahranite, pokrenite, volite svoje srce“.
”Poticanje druženja i tjelesne aktivnosti nakon radnih obveza u svakodnevnom životu su temeljna načela koja svakoj obitelji i svakom pojedincu, u kontinuitetu od djetinjstva do duboke starosti, omogudavaju život sa zdravim srcem. Ovaj je dan naša prilika i obaveza podsjetiti na to” – poručuju iz Rotary kluba.
Akcija je predviđena za ponedjeljak, 2. listopada 2017. od 17-20 sati na Sisačkom korzu
Program:
– Važnost prevencije bolesti srca
– Prezentacija laičke reanimacije i pružanja prve pomodi u različitim stanjima (Zavod za HM SMŽ)
– Laička reanimacija iz iskustva laika – priča laika koji je prošao obuku rukovanja s AED-om
– Dijabetes je jedan od rizičnih čimbenika bolesti srca – važnost prepoznavanja bolesti i kontrole glikemije (Društvo dijabetičara grada Siska)
– Borba protiv stresa kroz muziku, ples, pokret, sport :
Plesni studio Elina – zumba za sve
Tamburaši „Sinovi Posavine“
”Želja nam je da zajednički potaknemo naše građane i stručnjake da pridonesu kvaliteti života u gradu, da osvijestimo važnost brige za vlastito zdravlje i zdravlje najbližih osoba. Imamo priliku vratiti optimizam i pokazati da je uz druženje, osmjeh i pokret život ljepši, a boravak na svježm sisačkom zraku i šetnja sisačkim stazama jest odličan odabir za zdravlje srca I krvnih žila” – kažu u Rotary klubu Sisak.