Krenula modernizacija javne rasvjete

imp

261020211635284515.jpeg

Prošloga je tjedna započeo projekt modernizacije javne rasvjete na području grada Siska. U sklopu prve faze već je postavljeno 10 solarnih stupova u Starom selu na lokacijama koje je predložilo lokalno stanovništvo. Inače, Staro selo nikad nije imalo javnu rasvjetu.

Tijekom prve faze radova u sisačkim će parkovima biti zamijenjeno 200 rasvjetnih tijela u obliku kugli s LED svjetiljkama. Zamjena svjetiljki već je obavljena na nekim lokacijama (igralište u prolazu između Rimska i Ulice S. i A. Radića, park uz Kupu kod Velikog kaptola, parkiralište kod stare GRAME itd.).Vrijednost radova prve faze je oko 500 tisuća kuna.

U drugoj fazi je planirana zamjena rasvjetnih tijela u sedam sisačkih ulica čime će se postići veća osvijetljenost uz manju potrošnju energije. Za drugu fazu radova zatraženo je sufinanciranje Fonda za zaštitu okoliša i energetsku učinkovitost.

Inače, zamjenom starih i ugradnjom novih LED svjetiljki najnovije generacije, dobivena je rasvjeta visokog intenziteta i velike jednolikosti rasvijetljenosti. Nova rasvjeta se svojim estetskim dizajnom u potpunosti uklopila u okoliš ne narušavajući niti estetske niti ekološke standarde, ne sadrži niti živu niti druge štetne komponente i u potpunosti je obnovljiva.

najčitanije