Susret hrvatskih malih vokalnih sastava ovaj vikend u Sisku

imp

Sisak, odnosno Glazbena škola Fran Lhotka, ovaj vikend, 23. i 24. studenog, domaćin je 16. Susreta hrvatskih malih vokalnih sastava koji će okupiti više od 350 pjevača iz 12 hrvatskih županija.
Riječ je o jednoj od 10 nacionalnih manifestacija koje na godišnjoj razini organizira Hrvatski sabor kulture, krovna organizacija kulturno-umjetničkog amaterizma u Republici Hrvatskoj.
16. izdanje Susreta posvećeno bogatom vokalnom stvaralaštvu RH bit će, nastavno na prošlogodišnji uspjeh, po drugi puta održano u suradnji sa Zajednicom kulturno-umjetničkih udruga Sisačko-moslavačke županije, a pod pokroviteljstvom Županije sisačko-moslavačke i uz materijalnu potporu Ministarstva kulture RH.
Dvodnevni program 16. Susreta predstavit će u dvorani Glazbene škole Frana Lhotke najveći broj sudionika do sada. 28 vokalnih sastava iz 12 hrvatskih županija nastupit će u natjecateljskom programu, dok će se kao gost predstaviti Dječji zbor Grada Siska „Crescendo“.

16.-shmvz_E-pozivnica-624x259
Atraktivnosti programa 16. Susreta, osim broja sudionika, doprinijet će kvaliteta izvedbi i raznolikost kategorija vokalnih sastava koji su svoj nastup na Susretu morali izboriti pobjedom na županijskim smotrama tijekom godine. Prvog dana, u subotu, 23. studenoga od 17 sati, bit će održan koncert malih vokalnih sastava u kategorijama izvorne pučke glazbe i folklornih malih vokalnih sastava i komornih zborova, dok će drugi dio Susreta biti održan 24. studenoga od 18 sati kada će nastupiti sastavi u kategorijama slobodnih stilova i žanrova i klasične glazbe.

Na Susretu će tijekom dva dana nastupiti sljedeći sudionici:
Subota, 23. studenoga 2019. godine, 17.00 h
KATEGORIJA IZVORNE PUČKE GLAZBE
1. Pjevačka skupina KUD-a „Husain“, Husain
2. Muška pjevačka skupina KUD-a „Dangubice“, Kuterevo
3. Ženska vokalni sastav KUD-a „Beletinec“, Beletinec
4. Ženska pjevačka skupina KUD-a „Mostanje“, Karlovac
5. Muška pjevačka skupina KUD-a „Rečica“, Rečica
6. Ženski pjevački sastav KUD-a „Prigorje“, Križevci
7. Muška pjevačka skupina „Veseli šokci“, Slavonski Brod
8. Kulturno-umjetnička udruga „Društvo žena Gornji Kraljevec“, Gornji Kraljevec
9. Ženska pjevačka skupina KUD-a „Šijaci“, Biškupci
KATEGORIJA FOLKLORNIH MALIH VOKALNIH SASTAVA I KOMORNIH ZBOROVA
10. Folklorna družina „Vuga“, Karlovac
11. Ženska vokalna skupina KUU „Zasadbreg“, Zasadbreg
12. Vokalna skupina „Rusalke“, Kutina
13. Ženski vokalni sastav „Đurđevčice“ KUD-a „Petar Preradović“, Đurđevac
14. Mješovita vokalna skupina „MedjuWodje“ Gareš’kog kulturnog centra, Garešnica
15. Ženska vokalna skupina „Pajdašice“ KUD-a „Anka Ošpuh“ Ludbreg
16. Ženska vokalna skupina „Pučpuljike“, Čakovec
17. Muška pjevačka skupina HKUD-a „Slavonija“, Jakšić
18. Djevojački zbor Pjevačkog zbora mladih „Josip Kaplan“
19. Ansambl „Jane“, Velika Gorica

Nedjelja, 24. studenoga 2019. godine, 18.00 h
1. Dječji zbor grada Siska „Crescendo“ – GOSTI
KATEGORIJA SLOBODNIH STILOVA I ŽANROVA
2. Glazbeni klub Lisinski – Gospodnetić singers
3. Vokalni sastav „Asante“, Zagreb
4. Ženska vokalna skupina „Lađarice“, Sisak
5. Muški pjevački zbor „Bistrani“, Donja Bistra
6. Mješoviti vokalni sastav KUD-a „Stari Graničar“, Cirkvena
7. Mješoviti vokalni sastav „Acapella“ KUD-a „Zavičaj“, Sračinec
8. Ženska klapa „Senjkinje”, Senj
9. Ženski zbor KUD-a „Učka“, Matulji

KATEGORIJA KLASIČNE GLAZBE
10. Ženski vokalni ansambl Cantus ante omnia, Zagreb

Izvedbe sudionika pratit će Stručno povjerenstvo u sastavu Dražen Kurilovčan, Irena Miholić i Zdravko Šljivac koje će odlučiti o najuspješnijim izvedbama u svakoj od 4 kategorije koncertnog programa. Program će završiti podjelom priznanja i nagrada te okruglim stolom stručnog povjerenstva i predstavnika malih vokalnih sastava. Ulaz na Susret je slobodan.

SHMVS - Plakat B2

najčitanije