Odabrani su filmovi za 13. SEFF

ibb

Iako je ove godine došlo znatno manje filmova, vjerojatno zbog krize uzrokovane covid-19 virusom, uspjeli smo selektirati 35 filmova u četiri kategorije koji su prispjeli iz 21 zemlje.
Festival ove godine neće biti putujućeg karaktera, nego će direkcija proglasiti pobjedničke filmove 21. lipnja u Zagrebu, kada će na terasi Centra mladih Ribnjak prikazati pobjedničke filmove. Tijekom lipnja, u sklopu festivala, bit će organizirane on-line tribine te virtualne filmske radionice. Dotad će međunarodni žiri iz Kolumbije, USA, Španjolske i Japana imati zadatak iz svake kategorije izabrati najbolje filmove koje će nagraditi plaketama SEFF-a.
Ovisno o razvoju daljnje situacije s corona virusom, SEFF bi do kraja godine mogao posjetiti još nekoliko mjesta Hrvatske gdje bi se filmovi prikazali publici putem “drive in” kina, koje se u ovoj situaciji sve više prakticira u svijetu.
Organizator SEFF-a je EKS – Ekološko kulturna scena iz Hrv. Kostajnice. Autor ovogodišnjeg vizuala je crtač stripova i ilustrator Dubravko Mataković.
Filmovi 13. izdanja Smaragdnog eco film festivala su:
KRATKOMETRAŽNI FILMOVI
1. STEREOTYPY – Ines Espinoza (Španjolska)
2. TRACES – Pins Sebastien (Belgija)
3. DREAMS – Branka Bešević Gajić (Srbija)
4. HI-WHEEL – Joe Hoster & Edouard Lichtenauer (Švicarska)
5. LITERACY FOR ENVIRONMENTAL JUSTICE: CULTIVATING YOUTH LEADERS IN SOUTHEAST SAN FANCISCO – Kristin Tieche (USA)
6. ARE YOU BLIND? – Jasmina Hadžić & Farah Šertović (Bosna i Hercegovina)
7. BE SAD – Božidar Sekulić (Slovenija)
8. LIFE IS GONE – Siavash Saedpanah (Iran)
9. THAT DAY WE DRAW TOGETHER ALONG TORRENT DE LES TAPIES – Joyun Lee (Taiwan)
10. PASCOAL – Matt Jarvis (Velika Britanija)
11. THE HUMAN – Harko Wubs (Nizozemska)
12. THE PAIN OF THE SEA – Reza Masoudi (Iran)
13. MESSAGES FROM THE ANIMALS: OTTER LOVE – Elke Duerr (USA)

DUGOMETRAŽNI FILMOVI
1. WIENERLAND (PILOT) – Jan Woletz & Stefan Polasek (Austrija)
2. OWLS AND OTHERS – Aida Vidan (Hrvatska)
3. CHERNOBYL STALKER – Iara Lee (Brazil)
4. RIVER TALES – Julie Schroell (Luxemburg)
5. NP FRUŠKA GORA: ODE NAŠA ŠUMA – Ruža Helać (Srbija)
6. THE KODIAK QUEEN – Rob Sorrenti (Velika Britanija)
7. TRI DANA DO SLOBODE – Milica Alavanja (Srbija)
8. ECOPHILIA – Magda Augustejin (Nizozemska)
9. GOLDEN FISH, AFRICAN FISH – Tomas Grand & Moussa Diop (Senegal)
10. I AM WATER- I GIVE YOU LIFE – Elke Duerr (USA)
11. FOREST HYMN FOR LITTLE GIRLS – Sara Bonaventura (USA)
12. NO MAD – Nomads Surfing (Francuska)
13. THE GHOST OF THE BALTIC SEA – Olga Kalagate (Poljska)
14. TAKE IT (CLEAN VUOKSA) – Vladimir Smirnov (Rusija)

ANIMIRANI FILMOVI
1. CORONA – Branka Bešević Gajić (Srbija)
2. ECHO – Barzan Rostami (Iran)
3. FERTILE HEADS – Božidar Sekulić (Slovenija)
4. TINO PIZZA „NEW CRAP“ – Benoit Creac’h & Julia Gaudard (Njemačka)
5. DIVISION SERIES – Ho Kwon Kim (Južna Koreja)

DJEČJI ECO EDUKATIVNI
1. REUBEN THE RED PANDA – Jade Duncan-Knight (Velika Britanija)
2. PLANTAE – Guilherme Gehr (Brazil)
3. MINIMUM OTPADA – O.Š. „Petra Perice“ Makarska (Hrvatska)

najčitanije