Odabrani filmovi za Star film fest

nn

Stručni selekcijski žiri Star film festivala odabrao je od 375 pristiglih filmova 40 najboljih koji će biti prikazivani ovog rujna u Sisku na ovogodišnjem Star Film Festivalu.
Od 375 pristiglih filmova, odabrano je 40 najboljih dokumentarnog, eksperimentalnog, igranog, animiranog i one take žanra. Odabrani filmovi dolaze od autora iz Njemačke, Hrvatske, Singapura, Francuske, Bosne i Hercegovine, Slovačke, Beiruta, Srbije, Belgije, Sjedinjenih Američkih država, Crne gore i Ukrajine, što je dokaz da Star Film Fest iz godine u godinu postaje sve važnije okupljalište filmaša i filmofila iz Hrvatske i svijeta.
Star Film Festival, podsjećamo, traje od 1. do 3. Rujna u gradu Sisku!

Popis odabranih filmova:
1. FrogPerspective/ ElizaPlocieniak-Alvarez/ Animirani
2. Victoria/ SergeHlayel/ Dokumentarni
3. FieldsofRape/ AnselmPyta/Animirani
4. The Kite Effect/ PresciliaKhoo / TangYingHui/ Animirani
5. StillRemains/ V.M. Isailovic/ Experimental
6. Ožiljci u zrcalu/ Antonija Brodarec/ Igrani
7. Les Courgettes De LaRésistance/ MélissaIdri/Animirani
8. Sektor/ Goran Škofić/ One Take
9. Sekunda/ LucaMcCormick/ Igrani
10. Kako sam postala ti/ Ivana Živković/ Dokumentarni
11. Divna budućnost ljubavi moja/ Marko Žunić/ Igrani
12. Možnozajtra/ Martina Nagyová/ Experimental
13. Milanovih 5 minuta/ Anita Kostanjčar/ Dokumentarni
14. Ugasi svjetlo/ Janja Bijelić/ One Take
15. Bijeli hrast/ Luka Pisačić/ Animirani
16. SENSITIVE/ UtBarleySugar/ Experimental
17. Kong Fu/ Samuel Smith/ Dokumentarni
18. PremierAutomne/ Carlos De Carvalho/ Animirani
19. Qatar/ Ognjen Petković/ Dokumentarni
20. A Lunar Adventure/ ZahidLagumdžić/ Animirani
21. 1:03/ Marin Cvetko/ Igrani
22. Prvo iskustvo/ Andrea Knezović/ Dokumentarni
23. Hana, Hano, Hanice/ Karlo Vorih, Marko Bičanić/ Igrani
24. Sotonin sin/ Marko Dješka/ Animirani
25. Odrazi/ Mislav Kveštak/ Igrani
26. Srećan put/ Alisa debelić/ Igrani
27. UM UNS DIE WELT OsteuropäischeWanderarbeiterinDeutschland/Hanna Fischer/Dokumentarni
28. Inverzum/ Damir Bašić/ Igrani
29. Dani/ Zoran Stojkovski/ Igrani
30. TheVastLandscape – PorcelainStories/ Lea Vidakovic/ Animirani
31. Sisters/ Lea Vidakovic/ Experimentalni
32. 58%/ Bojan-HaronMarkičević/ Dokumentarni
33. Rezidba/ Katerina Duda/ Dokumentarni
34. AnElephant on theMoon/ BARTHÉLÉMY Benjamin/ Animirani
35. PRESENT MOMENT/ AIMIE VALLAT & NOAH DASSEL/Dokumentarni
36. ShoeKnows/ Leo Vitasević/ Dokumentarni
37. Poslednji galebovi/ Nemanja Lakić/ Dokumentarni
38.What thenightbrings/ Lea Triboulet/ Igrani
39. Poorpeople/ SolmiyaTomashchuk/ Igrani
40. Beback/ AndriyKyryllov/ Experimentalni

najčitanije