14. izdanje Smaragdnog eco film festivala stiže krajem kolovoza.

imp

14.izdanje Smaragdnog eko film festivala očekuje nas krajem kolovoza.
Ove godine međunarodni festivalski tim se vraća na bicikle i započinje svoje putovanje iz Siska prema Petrinji, preko Zrinske gore do Dvora i Hrvatske Kostajnice u kojoj će otvoriti ovaj festival filmova bez ugljičnog otiska serijom filmova iz natjecateljskog programa.

Sljedećih dana će ekipa filmaša posjetiti Hrvatsku Dubicu, Jasenovac, Majur, Lonjsko Polje, a za 29.8. u prostorijama udruge KAS završnica festivala je zamišljena uz filmske radionice “Digital Generation” koje će voditi Branko Ištvančić, Lidija Saftić i Daniel Pavlić, foto radionice uz vodstvo Roberta Sironia, dok u večernjim satima nakon proglašenja najboljih filmova, publiku će zabavljati stand up komičar Matej Milaković, te Mile Kekin.

14. SEFF će se održavati od 26. do 29.kolovoza 2021. godine u prostorijama udruge KAS u Sisku, dok će dnevno biciklima festivalski tim obilaziti Sisačko-moslavačku županiju.
Festival je u organizaciji Ekološko kulturne scene EKS iz Hrvatske Kostajnice, dok su partneri Udruga KAS iz Siska i Turistička zajednica Grada Siska. Ovogodišnje pokroviteljstvo 14. SEFF-a je pripalo Hrvatskom audiovizualnom centru i Društvu hrvatskih filmskih redatelja.

Program festivala je besplatan i svi su dobrodošli na zanimljive radionice koje će se posljednjeg dana festivala održavati od 16 sati u KAS-u na adresi Savska 66 u Sisku. Festivalski tim će ove godine činiti filmaši i biciklisti iz Hrvatske, USA, Francuske i Kosova koji su najavili svoj dolazak, no svakodnevno se javljaju i ostali autori filmova kojima je ovaj festival vrlo zanimljiv jer je jedinstven u svijetu.

Ove godine je pristiglo mnoštvo filmova iz cijelog svijeta, a podijeljeni su u tri kategorije:
Kratkometražni:
1. WE WALKED ON THE EARTH – Xavier Delagnes (France)
2. DADECI – Lara Placido (Portugal)
3. BUTTERFLY’S LAMENT – Robin Bisio (USA)
4. MY TEARS (LAGRIME MIE) – Zachary James (USA)
5. HIJOS DEL SAUCE – Roberto Kameta (Mexico)
6. GRANDMA’S DOWRY – Nebojša Nebi Brajović (Croatia)
7. FOR THE SAKE OF AN OUTRAGEOUS PROFIT – Nejla Osseiran (Turkey)
8. I WANT TO BREATHE SWEET AIR – Pamela Falkenberg & Jack Cochran (USA)
9. ONE DAY WE WILL DANCE WITH YOU – Alkis Papastathopoulos (Greece)
10. SNOWY HEART – Alireza Biglari (Iran)
11. ODE TO THE CLIMATE – Vittorio Caratozzolo and kids (Italy)
12. RED BEAN – Yu Chen (China)
13. RELEASE YOUR EMOTIONS – Andre Almeida Rodrigues (Portugal)
14. THE PLEASURE OF KILLING BUGS – Leonardo Martinelli (Brasil)
15. BLUE FRONTIER – Ivan Milosavljević (Serbia)
16. I AM GAIA – Elke Duerr (USA)
17. SKY ISLANDS: A TIME TRAVEL IN THE ANDES – Catalina Giraldo (Nederland)
18. THE CALLING OF TREBBIA – Nicola Totaro (Italy)
19. IMPASSE – Aleksei Podturkin & Olga Burenkova (Russia)
20. SUBTLE BODY – Robin Bisio (USA)
21. UNO DOPO L’ALTRO – Valerio Gnesini (Italy)
22. GREEN PINOCCHIO – Marta Miniucchi (Italy)
23. LIFT: AN ODE TO LOVE & SKY JUMPING – Maryanne Galvin (USA)
24. ABANDONED? – Kostiantyn Mischenko (USA)

Animirani:
1. ON/OFF – Nicolas P. Villarreal (Argentina)
2. NESTLING – Marat Narimanov (Russia)
3. SKY SUN, TILE SUN – Ziba Arzhang (Iran)
4. CAST – OUTS – Alexandros Romanos Lizardos & Akis Melachris (Greece)
5. CHOCOLATE – Iili Zhang (China)
6. FLUORESCENTE – Oleg Shlyakhter (USA)
7. SCREAM FOR ICE – Emir Aytemur (Turkey)
8. THE CORONA – Branka Bešević Gajić (Serbia)
9. THE ROTATION – Hazhir As’adi (Iran)
10. DEAR VIRUSES – Wang Junjie (Japan)
11. WATER WATER – Wang Junjie (Japan)
12. SPAWN (VICIOUS CYCLES #2 – Wobbe F. Koning (USA)
13. ESCAPE VELOCITY – Tamas Rebak (Hungary)
14. VOYAGE FROM PUDOZH TO PARIS – Mariia Valeeva (Russia)
15. SPRING PAN LET’S GO – Jet Inoue (Japan)

Dugometražni:
1. THE WINDING FARMLAND – Sarah-Christine Bourihane (Canada)
2. RODENTS OF UNUSUAL SIZE – Chris Metzler, Jeff Springer & Quinn Costello (USA)
3. TIHI LET – Sandi Novak (Croatia)
4. THE HOME OF SNAILS – Patri Uriz Domezain (Spain)
5. DJIBRIL’S FOREST – Thomas Ceulemans (Belgium)
6. EARTH CASTLE – Oriane Descout (France)
7. THE SOUL OF A CYCLIST – Nuno Tavares (Portugal)
8. HOTTER THEN CLIMATE CHANGE – Adrien Bordone & Bastien Bosiger (Switzerland)
9. TICINO, A SOURCE OF BIODIVERSITY – Marco Tessaro (Italy)
10. A MAN AND A TREE – Dalibor Platenik (Croatia)
11. THE LONG COAST – Ian Cheney (USA)
12. THE PARK – Claudia Brignone (Italy)
13. THE END OF AARON – Florian Bardet (France)
14. UNEARTH – John C. Lyons & Dorota Swies (USA)
15. LA FORTALEZA – Jorge Thielen Armand (Venezuela)
16. OPHIR – Alexandre Berman & Olivier Pollet (France)
17. EARTH: MUTED – Mikael Kristersgon, Asa Ekman & Oscar Hedin (Sweden)
18. IN ALL KINDS OF WEATHER – Contanze Alma Wouters & Rob Jacobs (Belgium)
19. THE MOUNTAIN’S DREAM – Ailen Herradon (Argentina)
20. THE STORYLESS LAND – Mitra Roohinanesh (Iran)
21. RATKOVO – SAMO SE BOGU NISMO ŽALILI – Ruža Helač (Serbia)
22. BLACK MUD – Ryszard Kruk (Poland)
23. FUTOG – MNOGO GLADAN ČOVEK – Ruža Helač (Serbia)
24. WE’VE ONLY GOT THIS WORLD – Peter Walker (Vanuatu)
25. CLIMATE EXODUS – David Baute (Spain)
26. BELOVED – Yaser Talebi (Iran)
27. BUILT LANDS – Arturo Duenas Herrero (Spain)
28. HATUN PHAQCHA, THE HEALING LAND – Delia Ackerman (Peru)
29. ALONG THE FUTURE OF THE RIVER PO – Giacomo Piumatti & Gian Luca Gasca (Italy)
30. TARA – THE JOURNEY OF LOVE AND PASSION – Kumar Raj (India)

Ove godine su ilustratori vizuala Dalibor Talajić i Lidija Saftić, dok kumstvo festivala pripada Dušanu Bučanu. O dugometražnim filmovima će odlučivati Gordana Džepina (Hrvatska), Francesco N.M. Rasero (Italija), te Branko Ištvančić (Hrvatska). Žiri kratkometražnih filmova čine Spomenka Saraga (Hrvatska), Aiste Diržiute (Litva) i Barbara Rivera Parkers (Španjolska). Animirane filmove biraju Nata Rudman (Rusija), Sabri Pajaziti (Kosovo) i Corina Eredenta Moldovan-Florea (Rumunjska).

Warping

najčitanije